1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про виконавчий орган приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім» (далі - Положення) розроблено відповідно до чинного законодавства України та Статуту приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім»  (далі - Товариство).

1.2. Положення визначає правовий статус, склад, строк повноважень, порядок формування та організацію роботи виконавчого органу, а також права, обов'язки та відповідальність Директора Товариства.

1.3. Положення затверджується Загальними зборами акціонерів Товариства і може бути змінено та доповнено лише ними.

2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ВИКОНАВЧОГО ОРГАНУ

2.1. Одноосібним виконавчим органом Товариства є Директор, який здійснює керівництво його поточною діяльністю та організовує виконання рішень Загальних зборів акціонерів та Наглядової ради Товариства.

2.2. Директор Товариства в своїй діяльності керуються законодавством, Статутом,  цим та іншими внутрішніми Положенням Товариства, рішеннями Загальних зборів акціонерів та Наглядової ради Товариства.

2.3. Завдання Директора полягає у здійсненні керівництва поточною діяльністю Товариства, що передбачає його відповідальність за реалізацію цілей, стратегії та політики Товариства.

2.4. Директор вирішує питання діяльності Товариства в межах своєї компетенції.

2.5. Компетенція Директора визначається чинним законодавством України та Статутом Товариства.

2.6. Директор здійснює повноваження Наглядової ради щодо скликання, організації та проведення Загальних зборів акціонерів у випадку, якщо Наглядова рада внаслідок припинення повноважень або не обрання на Загальних зборах її членів не має кворуму для проведення засідань та прийняття рішень.

2.7. Загальні збори та Наглядова рада можуть уповноважити Директора на вирішення питань, що не відносяться до його компетенції, крім питань, що віднесені до виключної компетенції Загальних зборів та Наглядової ради чинним законодавством України та Статутом Товариства

3. ОБРАННЯ (ПРИЗНАЧЕННЯ) ДИРЕКТОРА

3.1. Директор Товариства обирається Наглядовою радою Товариства з числа фізичних осіб, які мають повну цивільну дієздатність. Директор Товариства обирається Наглядовою радою Товариства на  строк визначений рішенням Наглядової ради або до моменту припинення повноважень, якщо такий строк рішенням Наглядової ради не визначено.

3.2. Директор Товариства організовує роботу Товариства та здійснює інші повноваження передбачені чинним законодавством, Статутом, цим Положенням та іншими внутрішніми положеннями Товариства.

3.3. Повноваження Директора, у разі його відсутності, у випадках, передбачених Статутом, може виконувати тимчасово виконуючий обов’язки Директора, що здійснює виконання обов’язків Директора на підставі наказу Директора або рішення Наглядової ради.

3.4. Директор не може одночасно здійснювати повноваження інших посадових осіб Товариства.

3.5. Директором не може бути особа, якій згідно із чинним законодавством України заборонено обіймати посади в органах управління акціонерних товариств або здійснювати діяльність, яка є предметом діяльності Товариства.

3.6. Директором не може бути особа, яка є учасником або членом органів управління юридичної особи, діяльність якої конкурує з діяльністю Товариства.

3.7. Кандидати, які висувається для обрання Директором, мають відповідати нижчезазначеним вимогам:

3.7.1. Мати необхідний рівень знань щодо принципів корпоративного управління.

3.7.2. Мати бездоганну ділову репутацію.

3.8. З Директором укладається трудовий договір (контракт), умови якого затверджуються Наглядовою радою.

4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ ДИРЕКТОРА

4.1. Директор в межах своєї компетенції, встановленої законодавством, Статутом, цим та іншими Положеннями здійснює поточне (оперативне) керівництво Товариством, організує його виробничо-господарську, соціально-побутову та іншу діяльність, забезпечує виконання завдань Товариства, передбачених його Статутом та рішеннями органів управління Товариства.

4.2. Директор зобов’язаний:

4.2.1. Неухильно дотримуватись вимог щодо діяльності виконавчого органу, встановлених чинним законодавством, Статутом та  цим Положенням.

4.2.2. В межах своїх повноважень виконувати рішення Загальних зборів акціонерів та Наглядової ради Товариства.

4.2.3. Дотримуватися встановлених у Товаристві правил та процедур щодо укладання правочинів, у вчиненні яких є заінтересованість та значних правочинів.

4.2.4. Надавати Наглядовій раді Товариства на її запит поточну інформацію про діяльність Товариства, на вимогу Наглядової ради або Загальних зборів акціонерів достроково звітувати про свої дії, якщо ним було допущено невиконання чи неналежне виконання обов'язків щодо управління Товариством або розпорядження його майном.

4.2.5. Щорічно звітувати перед Наглядовою радою та Загальними зборами акціонерів щодо своєї діяльності та фінансово-господарської діяльності Товариства.

4.2.6. Своєчасно надавати внутрішнім та зовнішнім аудиторам Товариства повну і точну інформацію про діяльність та фінансовий стан Товариства.

4.2.7. Діяти в інтересах Товариства добросовісно, розумно та не перевищувати своїх повноважень. Обов'язок діяти добросовісно і розумно означає необхідність проявляти сумлінність, обачливість та належну обережність, які були б у особи на такій посаді за подібних обставин.

4.2.8. Виконувати свої обов'язки особисто. Директор не має права доручати виконання своїх обов’язків іншим особам, крім випадків передбачених законодавством, Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.2.9. Звертатись до Наглядової ради з приводу необхідності скликання та проведення Загальних зборів акціонерів Товариства, засідання Наглядової ради, виступати від імені виконавчого органу на Загальних зборах акціонерів, засіданнях Наглядової ради, представляти інтереси Товариства перед підприємствами, установами та організаціями будь-якої форми власності.

4.2.10. Дотримуватися всіх встановлених у Товаристві правил, пов'язаних із режимом обігу, безпеки та збереження інформації з обмеженим доступом. Не розголошувати конфіденційну та інсайдерську інформацію, яка стала відомою у зв'язку із виконанням функцій Директора, особам, які не мають доступу до такої інформації, а також використовувати її у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб.

4.2.11. Виконувати інші обов’язки передбачені Статутом, цим та іншими Положеннями Товариства.

4.3.  Загальні збори акціонерів та Наглядова рада Товариства зобов’язані:

4.3.1. Створити Директору всі умови, необхідні для продуктивної праці та виконання ним своїх обов’язків.

4.3.2. Не втручатися до оперативно-розпорядчої діяльності виконавчого органу, крім випадків передбачених законодавством України, Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.3.3. Не обмежувати компетенцію та права Директора, які передбачені Статутом та цим Положенням.

4.3.4. В межах своєї компетенції надавати Директору інформацію на його запит.

4.3.5. Виконувати інші обов’язки передбачені Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.4. Крім обов’язків згідно п.4.3 цього Положення Наглядова рада Товариства зобов’язана:

4.4.1. Своєчасно проводити засідання, розглядати та приймати рішення по питаннях, що вносяться на її розгляд Директором в межах його компетенції.

4.4.2. У випадках, передбачених Статутом, цим та іншими положеннями Товариства, скликати Загальні збори акціонерів Товариства для вирішення питань, що вносяться на розгляд Директором.

4.4.3. Організовувати фінансовий контроль за діяльністю Товариства, затверджувати річні фінансові плани, погоджувати звіт виконавчого органу щодо виконання фінансового плану, річну фінансову іншу звітність, що підлягають затвердженню Загальними зборами акціонерів.

4.5. Загальні збори акціонерів та Наглядова рада Товариства мають право:

4.5.1. Вимагати від Директора надання поточної інформації про діяльність Товариства та достроково звітувати перед ними про дії виконавчого органу, якщо Директором було допущено невиконання чи неналежне виконання обов'язків щодо управління Товариства або розпорядження його майном.

4.5.2. Запрошувати Директора на засідання Наглядової ради та Загальні збори акціонерів.

4.5.3. Загальні збори акціонерів та Наглядова рада мають інші права у відносинах з Директором, передбачені Статутом на внутрішніми положеннями Товариства.

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ДИРЕКТОРА

5.1. Директор несе відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків у відповідності до законодавства, Статуту Товариства цього положення, а також трудового договору (контракту).

5.2. Директор несе персональну, передбачену законодавством України, відповідальність за дотримання законодавства та нормативно-правових документів України при використанні права першого підпису фінансових документів, правильність оформлення та своєчасність подання фінансової та іншої звітності, подання якої Товариством до відповідних органів передбачено законодавством та нормативно-правовими документами України.

5.3. Директор несе передбачену законодавством України відповідальність за розголошення конфіденційної (інсайдерської) інформації Товариства.

5.4. Директор несе повну матеріальну відповідальність за шкоду, заподіяну Товариству внаслідок персонального порушення ним вимог законодавства, Статуту та внутрішніх положень Товариства та відшкодовує заподіяні збитки у розмірах і порядку, встановлених законодавством України.

5.5. Директор не несе відповідальності за негативні наслідки для Товариства (збитки, неодержання прибутку, зниження або недосягнення результатів, що передбачені планами Товариства тощо), якщо причинами цього стали рішення Загальних зборів акціонерів або Наглядової ради.

5.6. Товариство має право звернутися з позовом до Директора про відшкодування завданих Товариству збитків.

5.7. Порядок притягнення Директора до відповідальності встановлюється нормами чинного законодавства України.

6. ПРИЙНЯТТЯ РІШЕНЬ

6.1. Рішення приймаються Директором самостійно і за необхідністю.

6.2. Рішення підписує Директор особисто, а у разі його відсутності - виконуючий обов’язки Директора, що здійснює виконання обов’язків Директора на підставі наказу Директора або рішення Наглядової ради.

6.3. У рішенні Директора можуть бути вказані особи, відповідальні за виконання рішень Директора. До таких осіб (у разі необхідності) рішення Директора доводиться під розписку.

6.4. З метою організації роботи з зберігання та систематизації рішень Директора останній має право призначити секретаря зі штату працівників Товариства.

6.5. У випадку, якщо вирішення питання, що виникло у процесі діяльності Директора, потребує термінового вирішення, а прийняття рішення (погодження, затвердження) цього питання згідно зі Статутом відноситься до компетенції Наглядової ради Товариства, Директор звертається з вимогою про скликання засідання Наглядової ради Товариства. У цьому випадку Наглядова рада Товариства повинна зібратися на засідання та прийняти рішення з поставленого питання не пізніше 5 (п’яти) робочих днів з дня звернення Директора.

6.6. Якщо Директор у приватному порядку або від імені третьої сторони укладає угоду з Товариством, виступає позивачем проти Товариства або якщо його інтереси іншим чином суперечать інтересам Товариства, він зобов’язаний надати Наглядовій раді повну інформацію про таку угоду, позов чи конфлікт інтересів, і Товариство повинно бути представлене у зв’язку з такою угодою, позовом або іншим питанням, одним з членів Наглядової ради, визначеним Наглядовою радою.

7. ВИНАГОРОДАДИРЕКТОРА

7.1. За виконання своїх повноважень Директор отримує винагороду, розмір якої встановлюється в трудовому договорі (контракті), який підписується з Директором.

 

 

 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Це Положення про Загальні збори акціонерів приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім»(далі – Положення) розроблено відповідно до чинного законодавства України та Статуту приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім»(далі - Товариство).

1.2. Положення визначає правовий статус, порядок підготовки, скликання та проведення Загальних зборів акціонерів Товариства (далі – Загальні збори), а також прийняття ними рішень.

1.3. Положення затверджується Загальними зборами Товариства і може бути змінено та доповнено лише ними.

 

2. ПРАВОВИЙ СТАТУС ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

2.1. Загальні збори є вищим органом управління Товариства, який здійснює загальне керівництво діяльністю Товариства, визначає стратегію діяльності Товариства.

2.2. До виключної компетенції Загальних зборів належать питання, визначені чинним законодавством України та Статутом Товариства.

2.3. Загальнізбори можутьприйматирішеннязінших питань, що безпосередньо не віднесені до їх компетенції.

 

3.СКЛИКАННЯ ТА ПОВІДОМЛЕННЯ ПРО СКЛИКАННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

3.1.РічніЗагальнізборипроводятьсянепізніше30квітня року, наступного за звітним. Конкретну дату проведення Загальних зборів визначає Наглядова рада.

До порядку денного річних Загальних зборів обов'язково вносяться питання про:

- затвердження річного звіту Товариства;

- розподіл прибуткуі збитків Товариства;

- прийняття рішення за наслідками розгляду звіту Наглядової ради, звіту виконавчого органу – Генерального директора, та, у разі обрання, звіту Ревізійної комісії (Ревізора) Товариства.

До порядку денного річних Загальних зборів можуть бути внесені інші питання.

3.2.Не рідше ніж раз на три роки до порядку денного річних Загальних зборів обов'язково вносяться питання про:

- прийняття рішення про припинення повноважень членів Наглядової ради;

- обрання членів Наглядової ради;

- затвердження умов цивільно-правових або трудових договорів (контрактів), що укладатимуться з членами Наглядової ради, встановлення розміру їх винагороди, обрання особи, яка уповноважується на підписання цивільно-правових договорів (контрактів) з членами Наглядової ради.

3.3.Всі збори, крім річних, визнаються позачерговими.

3.4.РішенняпропроведенняпозачерговихЗагальнихзборів приймається Наглядовою радою:

- з власної ініціативи;

- на вимогу виконавчого органу Товариства – у разі порушення провадження про визнання Товариства банкрутом або необхідності надання згоди на вчинення значного правочину та/або правочину із заінтересованістю;

- у разі неплатоспроможності Товариства або виникнення загрози такої неплатоспроможності;

- на вимогу акціонерів (акціонера), які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків голосуючих акцій Товариства;

- в інших випадках, встановлених чинним законодавством України або Статутом Товариства.

3.5.Вимога про скликання позачергових Загальних зборів акціонерів подається у письмовій формі Наглядовій раді Товариства або, у разі відсутності Наглядової ради,  Директоруна адресу за місцезнаходженням Товариства із зазначенням органу або прізвища (найменувань) акціонерів, які вимагають скликання позачергових Загальних зборів акціонерів, підстав для скликання, проекту порядку денного та проектів рішень до такого порядку денного. У разі скликання позачергових Загальних зборів з ініціативи акціонерів вимога повинна також містити інформацію про кількість, тип і клас належних акціонерам акцій, бути підписаною усіма акціонерами, які її подають, також акціонер(и) подає оригінал документу, що підтверджує право власності на цінні папери Товариства станом на дату подання Вимоги.

3.6.Наглядова рада приймає рішення про скликання позачергових Загальних зборів Товариства або про відмову у такому скликанні протягом 10 (десяти) днів з моменту отримання вимоги про їх скликання.

РішенняНаглядовоїрадипроскликанняпозачерговихЗагальнихзборівабо мотивоване рішення про відмовуу скликаннінадаєтьсявідповідномуорганууправління Товариства або акціонерам, які вимагають їх скликання, не пізніше ніж через три дні з моменту прийняття Наглядовою радою відповідного рішення.

3.7. ЗагальнізборипроводятьсязарахуноккоштівТовариства.УразіякщоЗагальні зборипроводятьсязініціативиакціонера(акціонерів),цейакціонер(акціонери) оплачує витрати на організацію, підготовку та проведення таких Загальних зборів.

3.8. Наглядовараданемаєправавноситизмінидопроекту порядкуденногоЗагальних зборів, що міститься у вимозі про скликання позачергових Загальних зборів, крім включення до проекту порядку денного нових питань або проектів рішень.

3.9. Позачергові Загальні збори Товариства, які скликаються Наглядовою радою Товариства, мають бути проведені протягом 45 днів з дня подання вимоги про їх скликання.

3.10. Загальні збори можуть скликатися акціонерами Товариства, які у сукупності володіють 10 та більше відсотків голосуючих акцій Товариства, якщо Наглядовою радою не прийнято у встановлений чинним законодавством України строк рішення про скликання Загальних зборів на вимогу цих акціонерів.У разі неприйняття Наглядовою радою рішення про скликання позачергових загальних зборів на вимогу акціонерів (акціонера), які на день подання вимоги сукупно є власниками 10 і більше відсотків голосуючих акцій Товариства, протягом 10 днів з моменту отримання такої вимоги або прийняття рішення про відмову у такому скликанні позачергові загальні збори такого товариства можуть бути проведені акціонерами (акціонером), які подавали таку вимогу відповідно до Закону, протягом 90 днів з дати надсилання такими акціонерами (акціонером) Товариству вимоги про їх скликання. Рішення Наглядової ради про відмову у скликанні позачергових загальних зборів акціонерів може бути оскаржено акціонерами до суду.

3.11. Якщо цього вимагають інтереси акціонерного товариства, Наглядова рада при прийнятті рішення про скликання позачергових загальних зборів може встановити, що повідомлення про скликання позачергових загальних зборів здійснюватиметься не пізніше ніж за 15 днів до дати їх проведення в порядку, встановленомузаконодавством. У такому разі Наглядова рада затверджує порядок денний.

3.12. Проект порядку денного та повідомлення про скликання Загальних зборів затверджується Наглядовою радою або акціонерами, які скликають Загальні збори.

3.13. Повідомлення про проведення Загальних зборів та проектпорядку денного надсилається кожному акціонеру, зазначеному в переліку акціонерів, складеному в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України, на дату, визначену Наглядовою радою або акціонерами, які скликають Загальні збори.

3.14. Зазначена вище дата не може передувати дню прийняття рішення про проведення Загальних зборів і не може бути встановленою раніше, ніж за 60 (шістдесят) днів до дня проведення Загальних зборів.

3.15. Повідомлення про проведення Загальних зборів та проект порядку денного надсилається акціонерам персонально особою, яка скликає Загальні збори, у спосіб визначений Наглядовою радою, у строк не пізніше ніж за 30 днів до дня їх проведення. Повідомлення надсилає особа, яка скликає Загальні збори, або особа, яка веде облік прав власності на акції Товариства, - у разі скликання Загальних зборів акціонерами.

3.16. Товариство додатково надсилає повідомлення про проведення загальних зборів та проект порядку денного фондовій біржі, на якій цінні папери товариства допущені до торгів, а також не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів розміщує на власному веб-сайті інформацію, передбачену законодавством.

Товариство не пізніше ніж за 30 днів до дати проведення загальних зборів акціонерного товариства розміщує повідомлення про проведення загальних зборів у загальнодоступній інформаційній базі даних Національної комісії з цінних паперів та фондового ринку або через особу, яка провадить діяльність з оприлюднення регульованої інформації від імені учасників фондового ринку.

3.17. Повідомлення про проведення Загальних зборів Товариства затверджується Наглядовою радою або акціонерами, які скликають Загальні збори та має містити інформацію, передбачену чинним законодавством України.

3.18. Загальні збори проводяться на території України, в межах населеногопунктузамісцезнаходженнямТовариства.

3.19. Кожний акціонер має право внести пропозиції щодо питань, включених до проекту порядку денного загальних зборів акціонерного товариства, а також щодо нових кандидатів до складу органів товариства, кількість яких не може перевищувати кількісного складу кожного з органів.Пропозиціїдо питань, включених до проекту порядку денного подаються акціонерами не пізніше ніж за 20 (двадцять) днів до дня проведення Загальних зборів, а що до кандидатів до Наглядової ради – не пізніше ніж за 7 днів до дня проведення Загальних зборів.

3.20. Пропозиція подається в письмовій формі із зазначенням визначеної чинним законодавством України інформації про акціонера, який її вносить. Пропозиція подається Товариству за адресою місцезнаходження Товариства або акціонерам, які скликають Загальні збори, за адресою, зазначеною в повідомленні про проведення Загальних зборів.

3.21. Наглядова рада або акціонери, які скликають Загальні збори, приймають рішення про включення пропозицій до проекту порядку денного не пізніше ніж за 15 (п'ятнадцять) днів до дати проведення Загальних зборів.

3.22. Пропозиції акціонерів (акціонера), які сукупно є власниками 5 або більше відсотківголосуючих акцій, підлягають обов’язковому включенню до проекту порядку денного Загальних зборів.

3.23. Рішення про відмову у включенні до проекту порядку денного Загальних зборів акціонерного Товариства пропозицій акціонерів (акціонера) приймається у випадках, передбачених чинним законодавством України та Статутом Товариства.

3.24. Зміни до проекту порядку денного Загальних зборів вносяться шляхом включення нових питань, проектів рішень з питань, включених до проекту порядку денного, або із запропонованих акціонерами питань.Товариство не має права вносити зміни до запропонованих акціонерами питань або проектів рішень.

3.25. Наглядова рада або акціонери, які скликають Загальні збори, не пізніше ніж за 15 (п'ятнадцять) днів до дати проведення Загальних зборів затверджують порядок денний Загальних зборів.

3.26.Зміни до порядку денного Загальних зборів вносяться лише шляхом включення нових питань та проектів рішень із запропонованих питань.Товариство не пізніше ніж за 10 днів до дати проведення Загальних зборів повідомляє акціонерів про такі зміни та направляє/вручає порядок денний, а також проекти рішень, що додаються на підставі пропозицій акціонерів, у спосіб визначений Наглядовою радою, а у випадку скликання Загальних зборів акціонерами – шляхом надсилання акціонерам повідомлення цінним листом з описом вкладення.

3.27. Директор Товариства здійснює повноваження Наглядової ради щодо скликання, організації та проведення Загальних зборів акціонерів у випадку, якщо Наглядова рада не обрана або не має кворуму для проведення засідань та прийняття рішень.

4.ПРАВО НА УЧАСТЬ У ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ

4.1.У Загальних зборах можуть брати участь особи, включені до переліку акціонерів, які мають право на участь в Загальних зборах, або їх представники.

4.2. На Загальних зборах за запрошенням особи, яка скликає Загальні збори, також можуть бути присутні представник аудитора (аудиторської фірми)Товариства та посадові особи Товариства незалежно від володіння ними акціями Товариства, представник органу, який відповідно до Статуту представляє права та інтереси трудового колективу, а також інші запрошені особи.

4.3.Перелік(реєстр)акціонерів,якімаютьправонаучастьуЗагальних зборах, складається станом на 24 годину за три робочих дні до дня проведення таких зборів в порядку, встановленому законодавством про депозитарну систему України.

4.3.На вимогу акціонера Товариство або особа, яка веде облік прав власності наакціїТовариства,зобов’язанінадатиакціонеру інформаціюпровключенняйогодопереліку (реєстру) акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах.

4.4. Вносити зміни до переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах Товариства, після його складення заборонено.

 

5.ПОРЯДОК ОЗНАЙОМЛЕННЯ АКЦІОНЕРІВ З ДОКУМЕНТАМИ ПІД ЧАС ПІДГОТОВКИ ДО ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

5.1. Від дня повідомлення про проведення Загальних зборів до дня проведення Загальних зборів Товариство повинно надати акціонерам можливість ознайомитися з документами, необхідними для прийняття рішень з питань проекту порядку денного, за місцезнаходженням Товариства у робочі дні, робочий час та вдоступному місці, а в день проведення Загальних зборів – також у місці їх проведення. У випадку скликання Загальних зборів акціонерами, такі акціонери повинні надавати акціонерам можливість ознайомитися з документами, необхідними для прийняття рішень з питань проекту порядку денного, в місці, зазначеному в повідомленні про проведення Загальнихзборів. У разі якщо проект порядку денногоЗагальних зборів включає питання, голосування проти яких надає акціонерам право вимагати обов’язкового викупу Товариством акцій на вимогу цих акціонерів, Товариство надає акціонерам можливість ознайомитися з проектом договору про викуп Товариством акцій. Умови такого договору повинні бути єдиними для всіх акціонерів.

5.2. Зазначені документи надаються на письмову вимогу акціонера особою, відповідальною за порядок ознайомлення акціонерів з документами.

5.3.Письмова вимога акціонера про надання інформації повинна містити такі відомості:прізвище,ім’я,по-батькові,паспортнідані(дляюридичноїособи– найменування, місцезнаходження,код за ЄДР) і перелікдокументів чи їх копій, що вимагаються. До вимоги додається оригінал документу, що підтверджує право власності на акції Товариства станом на день подання вимоги.

5.4. Будь-який акціонер, за умови письмового повідомлення Товаристваабо акціонерів, які скликають Загальні збори, не пізніше ніж за два робочі дні, має право на ознайомлення з документами.

5.5. У разі скликання Загальних зборів акціонерами,Товариство надає акціонерам для ознайомлення вищезазначені документи лише у разі одержання цих документіввідакціонерів,якіскликають Загальні збори.

5.6. Після надіслання акціонерам повідомлення про проведення Загальних зборів Товариство не має права вносити зміни до документів, наданих акціонерам або з якими вони малиможливістьознайомитися,крімзміндозазначенихдокументівузв’язкуіз змінами в проектіпорядку денного чи у зв’язку з виправленням помилок. У такому разі зміни вносяться не пізніше ніж за 10 днів до дня проведення Загальних зборів, а що до кандидатів до складу органів Товариства - не пізніше ніж за 4 дні до дня проведення Загальних зборів.

5.7. Товариство до початку Загальних зборів у порядку, встановленому рішенням Наглядової ради, зобов’язане надавати письмові відповіді на письмові запитання акціонерів щодо питань, включених до проекту порядку денного Загальних зборів та порядку денного Загальних зборів до дати проведення загальних зборів. Товариство може надати одну загальну відповідь на всі запитання однакового змісту

 

6.ПРЕДСТАВНИЦТВО АКЦІОНЕРІВ НА ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРАХ

6.1. Право на участь у Загальних зборах здійснюється акціонером як особисто, так і через представника.

Акціонер має право брати участь у Загальних зборах у такий спосіб:

- особисто брати участь в обговоренні питань порядку денного та голосувати;

- направляти уповноваженого представника для участі в обговоренні питаньпорядку денного та голосуванні.

6.2. Передачаправ(повноважень)представникуакціонераздійснюєтьсяшляхом видачі довіреності або інших документів, які надають право участі та голосування наЗагальних зборах.

6.3. ДовіреністьнаправоучастітаголосуваннянаЗагальнихзборах може посвідчуватися депозитарною установою, нотаріусом та іншими посадовими особами,яківчиняютьнотаріальні дії, чи в іншому передбаченому чинним законодавствомУкраїни порядку.

Довіреність на право участі та голосування на Загальних зборах акціонерного Товариства може містити завдання щодо голосування, тобто перелік питань порядку денногоЗагальнихзборівіззазначеннямтого,якізаяке(протиякого)рішення потрібно проголосувати. Під час голосування на Загальних зборах представник повинен голосувати саме так, як передбачено завданням щодо голосування. Якщо довіреність не містить завдання щодо голосування, представник вирішує всі питання щодо голосування на Загальних зборах акціонерів на свій розсуд.

6.4. Акціонер має право призначити свого представника постійно або на певний строк. Акціонер має право надати довіреність на право участі та голосування на Загальних зборах декільком своїм представникам.

6.5. До закінчення строку, відведеного на реєстрацію учасників Загальних зборів, акціонермаєправозамінитисвогопредставника,повідомившипроцеРеєстраційну комісію, або взяти участь у Загальних зборах особисто.

6.6. У разі, якщо для участі в Загальних зборах з’явилося декілька представників акціонера, реєструється той представник, довіреність якому видана пізніше.

6.7. У разі, якщо акція перебуває у спільній власності декількох осіб, повноваження щодоголосуванняна Загальних зборах здійснюється за їх нотаріально посвідченою письмовою згодою одним із співвласників або їх загальним представником.

 

7.ПОРЯДОК ПРОВЕДЕННЯ ЗАГАЛЬНИХ ЗБОРІВ

7.1.Акціонери або їх представники, які беруть участь у Загальних зборах, реєструються з зазначенням кількості голосів, які вони мають.

7.2.Реєстрація акціонерів (їх представників) проводиться на підставі переліку акціонерів, які мають право на участь у Загальних зборах, складеного на 24 годину за три робочих дні до дня проведення таких зборів в порядку, встановленомузаконодавствомпродепозитарну систему України.

7.3.Реєстрацію акціонерів (їх представників) проводить Реєстраційна комісія, якапризначаєтьсяНаглядовоюрадою або акціонерами, які скликають Загальнізбори.ГоловаРеєстраційної комісії обирається простою більшістю голосів її членів до початку проведення реєстрації.

7.4. Повноваження реєстраційної комісії за договором можуть передаватися депозитарній установі. У такому разі головою Реєстраційної комісії є представник депозитарної установи.

7.5.Акціонери (акціонер), які сукупно є власниками 10 і більше відсотків голосуючих акційнадатускладенняпереліку(реєстру)акціонерів і маютьправонаучастьу Загальних зборах, а також Національна комісія з цінних паперів та фондового ринку можуть призначати своїх представників для нагляду за реєстрацією акціонерів, проведенням Загальних зборів, голосуванням та підбиттям його підсумків. Про призначення таких представників Товариство повідомляється письмово шляхом направлення акціонером рекомендованого поштового відправлення з описом вкладення та вручення такого повідомлення Товариству до початку реєстрації акціонерів.

7.6.Реєстраційна комісія має право відмовити в реєстрації акціонеру (його представнику) лише у разі відсутності в акціонера (його представника) документів, які ідентифікують особу акціонера (його представника), а у випадку участі представника акціонера - також документів, які підтверджують повноваження представника на участь у Загальних зборах акціонерів Товариства.

7.7.НаявністькворумуЗагальнихзборіввизначаєтьсяреєстраційною комісією на момент закінчення реєстрації всіх акціонерів, які прибули для участі у Загальних зборах до завершення часу реєстрації акціонерів для участі у Загальних зборах, зазначеного в повідомленні про їх проведення.

7.8. Загальні збори мають кворум за умови реєстрації для участі у них акціонерів, які сукупно є власниками більш як50 відсотків голосуючих акцій.

7.9. За підсумками реєстрації акціонерів або їх представників для участі у Загальних зборах, Реєстраційною комісією складається перелік акціонерів, які зареєструвались для участі в Загальних зборах, який підписується головою Реєстраційної комісії, який може додаватись до протоколу Загальних зборів.

7.10.Відкриває Загальні збориГолова Загальних зборів, а у випадку, якщо питання щодо обрання голови Загальних зборів включене до порядку денного Загальних зборів, - Голова Наглядової ради або особа запропонована Наглядовою радою до обрання Головою Загальних зборів чи інша особа, уповноважена Наглядовою радою або акціонерами, які скликають Загальнізбори. У випадку, якщо питання щодо обрання Голови Загальних зборів включене до порядку денного Загальних зборів, Голова Наглядової ради чи інша особа, уповноважена Наглядовою радою або акціонерами, які скликають Загальні збори, головує на Загальних зборах до моменту обрання голови Загальних зборів.

7.11.Голова реєстраційної комісії повідомляє учасників Загальних зборів про результати реєстрації акціонерів або їх представників для участі у Загальних зборах та про наявність кворумуЗагальних зборів.

7.12. Якщо на момент закінчення реєстрації акціонерів кворуму досягти не вдалося, Загальні збори не відкриваються та визнаються такими, що не відбулися.

7.13.ГоловаЗагальнихзборівкерує роботою Загальних зборів, виноситьнаобговоренняпитанняпорядку денного Загальних зборів у тій черговості, в якій вони перелічені в порядку денному, надає слово відповідальній особі для виступу, приймає рішення щодо будь-яких питань, пов’язаних з організацією та проведенням Загальних зборів.

7.14. Загальні збори акціонерів проводяться відповідно до регламенту:

1) розгляд питань проводиться у черговості, визначеній відповідно до порядку денного, затвердженого Наглядовою радою;

2) голосування по всім питанням порядку денного, проводиться іменними бюлетенями для голосування, форму і текст яких затверджує Наглядова рада Товариства. Голосування відбувається за принципом 1 голосуюча акція – 1 голос;

3) голосування проводиться бюлетенями, засвідченими в порядку, передбаченому Статутом Товариства.

4) основна доповідь – до 10 хвилин;

5) співдоповідь – до 5 хвилин;

6) виступи в дебатах – до 5 хвилин;

7) відповіді на запитання – до 3-х хвилин;

8) запитання до доповідачів та співдоповідачів ставляться в письмовій формі. Питання повинні бути сформульовані коротко, чітко та не містити оцінки доповіді або доповідача. Питання тим, хто виступає в дебатах, не ставляться;

9) акціонер може виступати тільки з питання, яке обговорюється.

У випадку необхідності внесення змін до регламенту Загальних зборів акціонерів, відповідне рішення приймається Загальними зборами акціонерів.

7.15.Загальнізбори триваютьдо розглядувсіхпитаньпорядкуденногота повідомлення акціонерам про всі рішення, ухвалені Загальними зборами. Повідомлення про закінчення роботи Загальних зборів та закриття Загальних зборів оголошує Голова Загальних зборів.

7.16.Загальні збори можуть змінювати черговість розгляду питань порядку денного. Питання про зміну черговості розгляду питань порядку денного ставиться на голосування Головою Загальних зборів за пропозицією акціонерів або ініціативою голови Загальних зборів. Рішення про зміну черговості розгляду питань порядку денного приймається трьома чвертями голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі в Загальних зборах та є власниками голосуючих акцій.

7.17 У ході Загальних зборів може бути оголошено перерву до наступного дня за пропозицією акціонерів або ініціативою Голови Загальних зборів.

 Рішення про оголошення перерви до наступного дня приймається простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі в Загальних зборах та євласниками акцій, голосуючих принаймні з одного питання, що розглядатиметься наступного дня. Повторна реєстрація акціонерів (їх представників) наступного дня не проводиться.

Кількість голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі в Загальних зборах, визначається на підставі даних реєстрації першого дня.

Після перерви Загальні збори проводяться в тому самому місці, що зазначене в повідомленні про проведення Загальних зборів.

Кількість перерв у ході проведення Загальних зборів не можеперевищувати трьох.

 

8.ПОРЯДОК ПРИЙНЯТТЯ РІШЕННЯ ЗАГАЛЬНИМИ ЗБОРАМИ ТА ПІДРАХУНКУ ГОЛОСІВ

8.1.Однаголосуючаакціянадаєакціонеруодинголосдлявирішення кожного з питань, винесених на голосування на Загальних зборах.

Акціонернеможебутипозбавленийправаголосу, за виключенням випадків визначених чинним законодавством України.

8.2.НаЗагальнихзборахголосуванняпроводитьсязусіхпитаньпорядку денного, винесених на голосування.

8.3. Голосування з питань порядку денного здійснюється з використанням бюлетенів для голосування шляхом позначення варіанту голосування («за», «проти» чи «утримався»), за який голосує акціонер (його представник), по кожному проекту рішення щодо питання порядку денного Загальних зборів.

8.4. Протягом часу, відведеного на голосування по питанню порядку денного, у випадку зіпсування бюлетеню для голосування акціонер (його представник) має право невідкладно звернутися до лічильної комісії з проханням видати йому інший бюлетень.

Голова лічильної комісії, за наявності технічної можливості, видає інший бюлетень тільки в обмін на зіпсований, про що робить відповідну позначку та ставить свій підпис на зіпсованому бюлетені.

Виправлення в бюлетенях не допускаються.

8.5. Підрахунок голосів за підсумками голосування з питань порядку денного, роз'яснення щодо порядку голосування, підрахунку голосів та інших питань, пов'язаних із забезпеченням проведення голосування на Загальних зборах, здійснює лічильна комісія, а до моменту її обрання – тимчасова лічильна комісія. Повноваження лічильної комісії може здійснювати депозитарна установа, з якою укладено відповідний договір.

8.6. Під час підрахунку голосів лічильна комісія не повинна враховувати голоси акціонерів, якщо відповідний бюлетень для голосування визнано недійсним з підстав, передбачених чинним законодавством України та/або Статутом Товариства.

8.7. Рішення з питань порядку денного приймаються простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі у Загальних зборах, крім випадків, визначених чинним законодавством України та Статутом Товариства.

Якщо два або більше проектів рішень з питання порядку денного Загальних зборів набрали кількість голосів достатню для прийняття цього рішення, то рішення з цього питання порядку денного вважається не прийнятим.

8.8. Загальні збори не можуть приймати рішення з питань, не включених до порядку денного, крім питань зміни черговості розгляду питань порядку денного та оголошення перерви у ході Загальних зборів до наступного дня.

 

9.ПРОТОКОЛ ПРО ПІДСУМКИ ГОЛОСУВАННЯ

9.1.За підсумками голосування з кожного питання порядку денного складається протокол про підсумки голосування, що підписується всіма членами лічильної комісії, які брали участь у підрахунку голосів.

9.2. Рішення Загальних зборів з питання порядку денного вважається прийнятим з моменту складенняпротоколу про підсумки голосування, який містить результати підрахунку голосів з цього питання.

Рішення Загальних зборів з питань порядку денного набирає чинності з моменту його прийняття, якщо інший строк набрання чинності не зазначений в самому рішенні.

9.3.Підсумки голосування оголошуються на Загальних зборах, під час яких проводилосяголосування.ПіслязакриттяЗагальнихзборівпідсумкиголосування доводяться до відома акціонерів протягом 10 робочих днів шляхом їх розміщення на власному веб-сайтіТовариства.

9.4.Протоколи про підсумки голосування додаються до протоколу Загальних зборів.

9.5.Післяскладенняпротоколупропідсумкиголосуваннябюлетенідля голосування опечатуються лічильною комісією та зберігаються у Товаристві протягом строку його діяльності, але не більше чотирьох років.

 

9.6. У випадку коли акціонер зареєструвався для участі у Загальних зборах та голосував проти прийняття Загальними зборами рішень передбачених статтею 68 Закону України «Про акціонерні товариства», лічильна комісія одночасно з підрахунком голосів складає перелік осіб, які мають право вимагати здійснення Товариством обов’язкового викупу акцій. 

1. ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1. Положення про приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім»(далі - Положення) розроблено відповідно до чинного законодавства України та Статуту приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім»(далі - Товариство).

1.2. Положення визначає правовий статус, склад, строк повноважень, порядок формування та організацію роботи Наглядової ради, а також права, обов'язки та відповідальність Голови та членів Наглядової ради Товариства.

1.3. Положення затверджується Загальними зборами акціонерів Товариства і може бути змінено та доповнено лише ними.

 

2. ПРАВОВИЙ СТАТУС НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

2.1. Наглядова рада Товариства є колегіальним органом, що здійснює захист прав акціонерів Товариства, і в межах компетенції, визначеної цим Положенням, Статутом та чинним законодавством України, здійснює управління акціонерним товариством, а також контролює та регулює діяльність Директора.

2.2. Наглядова рада Товариства в своїй діяльності керується чинним законодавством України, Статутом, цим Положенням та рішеннями Загальних зборів акціонерів Товариства.

2.3. Наглядова рада вирішує питання діяльності Товариства в межах своєї компетенції.

2.4. Компетенція Наглядової ради визначається чинним законодавством України,  Статутом Товариства, цим та іншими внутрішніми положеннями Товариства.

2.5. Загальні збори можуть винести рішення про передачу частини належних їм повноважень до компетенції Наглядової ради, крім питань, що віднесені чинним законодавством України та Статутом Товариства до виключної компетенції Загальнихзборів.

2.6. Передача Наглядовій раді частини повноважень Загальних зборів здійснюється шляхом затвердження змін до Статуту, цього Положення та, у разі необхідності, до інших внутрішніх положень Товариства.

2.7. Організаційне, матеріальне та ресурсне забезпечення діяльності Наглядової ради та її членів забезпечуєДиректор Товариства.

 

3. СКЛАД НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

3.1. Кількісний склад Наглядової ради Товариства становить 3 (три) особи. Кількісний склад Наглядової ради Товариства може бути змінений рішенням Загальних зборів акціонерів з урахуванням вимог Закону України «Про акціонерні товариства». До складу Наглядової ради входять Голова та члени Наглядової ради.

3.2. До складу Наглядової ради входять лише фізичні особи. Члени Наглядової ради обираються Загальними зборами акціонерів з числа акціонерів, осіб, які представляють їхні інтереси (представники акціонерів) або незалежних директорів. Члени Наглядової ради Товариства обираються простою більшістю голосів акціонерів, які зареєструвалися для участі в Загальних зборах акціонерів та яким належать голосуючі з цього питання акції (без застосуваннякумулятивного голосування).

3.3. Голова Наглядової ради обирається членами Наглядової ради з їх числа на засіданні Наглядової ради простою більшістю голосів. Наглядова рада може в будь-який момент переобрати Голову Наглядової ради або призначити, з числа своїх членів, особу, яка виконуватиме повноваження Голови Наглядової ради під час його відсутності.

3.4. Голова Наглядової ради очолює Наглядову раду Товариства, організовує її роботу, головує на засіданнях Наглядової ради та здійснює інші повноваження передбачені чинним законодавством, Статутом, цим Положенням та іншими внутрішніми положеннями Товариства.

3.5. Голова та члени Наглядової ради не можуть одночасно здійснювати повноваження інших посадових осіб Товариства.

3.6. Головою та членом Наглядової ради не може бути особа, якій згідно із чинним законодавством України заборонено обіймати посади в органах управління акціонерних товариств або здійснювати діяльність, яка є предметом діяльності Товариства.

3.7. Головою та членом Наглядової ради не може бути особа, яка є учасником або членом органів управління юридичної особи, яка конкурує з діяльністю Товариства.

3.8. Кандидати, які висуваються для обрання до складу Наглядової ради, мають відповідати нижчезазначеним вимогам:

1)мати необхідний рівень знань щодо принципів корпоративного управління;

2)мати бездоганну ділову репутацію;

3)не мати непогашеної судимості, не бути позбавленим права обіймати посади Голови або члена Наглядової ради або займатися діяльністю, пов’язаною з виконання повноважень Голови або члена Наглядової ради, не бути підозрюваним у вчиненні злочину або притягненим як обвинувачений у кримінальній справі.

3.9. Висування кандидатів до складу Наглядової ради здійснюється акціонерами Товариства або їх представниками у порядку, встановленому чинним законодавством України.

3.10. Повноваження членів Наглядової ради Товариства дійсні з моменту набрання чинності рішення Загальних зборів акціонерів Товариства про їх обрання.

3.11. Акціонер, представник якого обраний членом Наглядової ради, може в будь-який момент замінити такого представника іншим представником. Для цього акціонер направляє Товариству письмове повідомлення про заміну свого представника.

Повноваження члена Наглядової ради, який є представником акціонера, припиняються, а новий представник набуває повноважень з моменту надходження до Товариства письмового повідомлення про заміну свого представника.

Повідомлення про заміну представника повинне містити інформацію про нового представника, передбачену чинним законодавством України, Статутом та внутрішніми Положеннями Товариства для випадків подання акціонерами кандидатур до складу Наглядової ради Товариства.

У випадку, якщо член Наглядової ради є представником декількох акціонерів, повідомлення про заміну члена Наглядової ради - представника акціонерів підписується всіма акціонерами, представником яких є член Наглядової ради.

3.12. З кожним членом Наглядової ради укладається цивільно-правовий або трудовий договір (контракт), який передбачає права, обов'язки, відповідальність сторін, підстави дострокового припинення та наслідки розірвання договору тощо.

Умови договору затверджуються Загальними зборами акціонерів Товариства одночасно із прийняттям рішення про призначення членів Наглядової ради. Договір з членами Наглядової ради від імені Товариства протягом 30 (тридцяти) днів з дати їх обрання підписуєДиректор або інша особа, уповноважена на це Загальними зборами акціонерів Товариства.

 

4. ПРАВА ТА ОБОВ'ЯЗКИ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ, ГОЛОВИ ТА ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

4.1. Наглядова рада зобов’язана:

4.1.1. Неухильно дотримуватись вимог щодо діяльності Наглядової ради, встановлених чинним законодавством України, Статутом та цим Положенням.

4.1.2. В межах своїх повноважень виконувати рішення Загальних зборів акціонерів Товариства.

4.1.3. Дотримуватися встановлених чинним законодавством України, Статутом та внутрішніми положеннями в Товаристві правил та процедур щодо надання згоди на вчинення значних правочинів та правочинів, у вчиненні яких є заінтересованість.

4.1.4. Щорічно звітувати перед Загальними зборами акціонерів Товариства щодо своєї діяльності.

4.1.5. Виконувати інші свої обов’язки, передбачені чинним законодавством України, Статутом Товариства, цим та іншими внутрішніми положеннями Товариства.

4.2. Голова та члени Наглядової ради зобов’язані:

4.2.1. Діяти в інтересах Товариства добросовісно, розумно та не перевищувати своїх повноважень. Обов'язок діяти добросовісно і розумно означає необхідність проявляти сумлінність, обачливість та належну обережність, які були б у особи на такій посаді за подібних обставин.

4.2.2. Виконувати свої обов'язки особисто. Голова та члени Наглядової ради не мають права доручати виконання своїх обов’язків іншим особам, крім випадків передбачених чинним законодавством України, Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.2.3. Брати участь у засіданнях Наглядової ради, за дорученням Голови Наглядової ради брати участь у підготовці документів, необхідних для проведення засідання Наглядової ради.

4.2.4. Виконувати рішення Загальних зборів акціонерів Товариства.

4.2.5. Виконувати рішення Наглядової ради.

4.2.6. Дотримуватися всіх встановлених у Товаристві правил, пов'язаних із режимом обігу, безпеки та збереження інформації з обмеженим доступом. Не розголошувати конфіденційну та інсайдерську інформацію, яка стала відомою у зв'язку із виконанням функцій Голови або члена Наглядової ради, особам, які не мають доступу до такої інформації, а також використовувати її у своїх інтересах або в інтересах третіх осіб.

4.2.7. Завчасно готуватися до засідання Наглядової ради, зокрема, знайомитися з підготовленими до засідання матеріалами, збирати та аналізувати додаткову інформацію, у разі необхідності отримувати консультації фахівців тощо.

4.2.8. Виконувати інші обов’язки передбачені Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.3. Голова Наглядової ради зобов’язаний:

4.3.1. Організовувати роботу Наглядової ради, скликати засідання Наглядової ради, забезпечувати підготовку документів, необхідних для проведення засідання Наглядової ради, організовувати ведення протоколів засідань Наглядової ради.

4.3.2. Виконувати інші обов’язки, які покладаються на нього Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.4.  Загальні збори акціонерів та Директор Товариства зобов’язані:

4.4.1. Створювати Наглядовій раді всі умови, необхідні для продуктивної праці та виконання  своїх обов’язків.

4.4.2. Не втручатися у діяльність Наглядової ради, крім випадків передбачених чинним законодавством України, Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.4.3. Не обмежувати компетенцію та права Наглядової ради, які передбачені Статутом та цим Положенням.

4.4.4. В межах своєї компетенції надавати Наглядовій раді повну та достовірну інформацію на її запит.

4.4.5. Виконувати інші обов’язки, передбачені Статутом, цим та іншими положеннями Товариства.

4.5. Крім обов’язків згідно з п.4.4 цього Положення Директор Товариства зобов’язаний:

4.5.1. Виконувати рішення Наглядової ради.

4.5.2. На вимогу Наглядової ради, приймати участь та доповідати в межах  компетенції по питаннях порядку денного засідань Наглядової ради.

4.6. Загальні збори акціонерів Товариства мають право:

4.6.1. Вимагати від Наглядової ради надання поточної інформації про діяльність Товариства, діяльність Наглядової ради, достроково звітувати про дії Голови та/або членів Наглядової ради, якщо ним або ними було допущено невиконання чи неналежне виконання їх обов'язків.

4.6.2. Достроково припинити повноваження повного складу Наглядової ради або окремих її членів

4.6.3. Загальні збори акціонерів мають інші права, передбачені Статутом та внутрішніми положеннями Товариства.

4.7. Голова Наглядової ради в межах своєї компетенції та у випадках, передбачених Статутом та внутрішніми положеннями Товариства на підставі відповідного рішення Наглядової ради, має право:

4.7.1. Діяти від імені Наглядової ради Товариства, представляти її інтереси у всіх підприємствах, в установах та організаціях будь-якої форми власності.

4.7.2. Від імені Наглядової ради звертатись до Директора з вимогою щодо розгляду питання, яке вноситься Наглядової радою.

4.7.3. Від імені Наглядової ради вносити питання на розгляд Загальними зборами акціонерів, Директором.

4.7.4. Запрошувати на засідання Наглядової ради осіб, право яких на участь у таких засіданнях встановлено чинним законодавством України, Статутом Товариства та його внутрішніми положеннями.

4.7.5. Від імені Наглядової ради звертатись до органів Товариства з приводу надання ними інформації та документів про діяльність Товариства в межах їх компетенції.

4.7.6. Вирішувати інші питання в межах своєї компетенції, а також за дорученням Загальних зборів акціонерів та Наглядової ради.

4.8. Член Наглядової ради в межах своєї компетенції та у випадках, передбачених Статутом та внутрішніми положеннями Товариства на підставі відповідного рішення Наглядової ради, має право:

4.8.1. Діяти від імені Наглядової ради Товариства, представляти її інтереси у всіх підприємствах, в установах та організаціях будь-якої форми власності.

4.8.2. Вирішувати інші питання в межах своєї компетенції, а також за дорученням Загальних зборів акціонерів та Наглядової ради.

4.9. Голова Наглядової ради в межах, передбачених Статутом та внутрішніми положеннями Товариства, має право без рішення Наглядової ради:

4.9.1. Особисто або разом з іншими членами Наглядової ради приймати участь у Загальних зборах акціонерів.

4.9.2. Скликати чергові та позачергові засідання Наглядової ради.

4.9.3. Розподіляти обов’язки серед членів Наглядової ради.

4.9.4 Видавати доручення членам Наглядової ради в межах їх компетенції.

4.9.5. Вносити питання на розгляд Наглядової ради.

4.9.6. Брати участь в обговоренні та голосувати з питань порядку денного на засіданні Наглядової ради.

4.9.7. Надавати у письмовій формі зауваження на рішення Наглядової ради.

4.9.8 Вчиняти дії, передбачені п. 4.8 цього Положення, за умови їх попереднього схвалення Наглядовою радою в межах, встановлених у відповідному рішенні Наглядової ради.

4.10. Член Наглядової ради в межах, передбачених Статутом та внутрішніми положеннями Товариства, має право без рішення Наглядової ради:

4.10.1. Особисто або разом з іншими членами Наглядової ради приймати участь у Загальних зборах акціонерів.

4.10.2. Звертатися до Голови Наглядової ради щодо скликання позачергового засідання Наглядової ради.

4.10.3. Виносити питання на розгляд Наглядової ради.

4.10.4. Брати участь в обговоренні та голосувати з питань порядку денного на засіданні Наглядової ради.

4.10.5.. Надавати у письмовій формі зауваження на рішення Наглядової ради.

4.10.6. Вчиняти дії, передбачені п. 4.9 цього Положення, за умови їх попереднього схвалення Наглядовою радою в межах, встановлених у відповідному рішенні Наглядової ради.

 

5. ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ ГОЛОВИ ТА ЧЛЕНІВ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

5.1. Голова та члени Наглядової ради несуть відповідальність за невиконання або неналежне виконання своїх обов'язків, в тому числі матеріальну, відповідно до чинного законодавства України, Статуту Товариства, цього Положення, а також цивільно-правового договору, що укладається з кожним членом Наглядової ради.

5.2. Член Наглядової ради - представник акціонера несе солідарну відповідальність за свої дії в Наглядовій раді разом з акціонером, представником якого він є.

5.3. Голова та члени Наглядової ради несуть передбачену чинним законодавством України відповідальність за розголошення конфіденційної (інсайдерської) інформації Товариства.

5.4. Голова Наглядової ради відповідальність за дотримання всіх встановлених у Товаристві правил та процедур, пов'язаних із режимом безпеки та збереженням інформації з обмеженим доступом під час підготовки та проведення засідань Наглядової ради, а також за забезпечення захисту та збереження конфіденційної інформації та комерційної таємниці, яка міститься у протоколах та матеріалах засідання Наглядової ради.

5.5. Голова Наглядової ради відповідальність перед Загальними зборами акціонерів Товариства за виконання їх рішень та результати діяльності Наглядової ради. На вимогу Загальних зборів акціонерів Товариства Голова Наглядової ради зобов’язаний надати звіт про роботу Наглядової ради та будь-яку іншу інформацію про результати діяльності Наглядової ради.

5.6. Голова та члени Наглядової ради не несуть відповідальності за негативні наслідки для Товариства (збитки, неодержання прибутку, зниження або недосягнення результатів, що передбачені планами Товариства тощо), якщо причинами цього стали рішення Наглядової ради, проти якого(их) голосував Голова та/або член Наглядової ради.

5.7. В разі невиконання чи неналежного виконання членом Наглядової ради своїх обов’язків Голова Наглядової ради уповноважений інформувати про це Загальні збори акціонерів Товариства та ставити перед ними питання про дострокове переобрання складу Наглядової ради.

5.8. Рішення про притягнення Голови та членів Наглядової ради до відповідальності приймається відповідно до вимог чинного законодавства України.

 

6. ОРГАНІЗАЦІЯ РОБОТИ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

6.1. Організаційною формою роботи Наглядової ради є засідання, які проводяться у разі необхідності, але не рідше одного разу в квартал. Члени Наглядової ради повідомляються про скликання засідання Головою Наглядової ради шляхом направлення поштових відправлень та/або листами на електронну адресу, відповідні контактні дані для зв’язку члени Наглядової ради зобов’язані надати Голові Наглядової ради протягом трьох днів з моменту їх обрання на посаду. Наглядова рада може прийняти рішення з будь-якого питання без дотримання вимог, встановлених цим Положенням  щодо порядку скликання засідання,якщо в такому засіданні беруть участь всі члени Наглядової ради і ніхто з присутніх на засіданні членів Наглядової ради не заперечує проти розгляду цих питань.

6.2. Засідання Наглядової ради скликаються Головою Наглядової ради за його ініціативою, на вимогу члена Наглядової ради, Директора, а також інших осіб, які згідно з Статутом або внутрішніми положення Товариства мають право вимагати скликання засідання Наглядової ради.

6.5. Засідання Наглядової ради проводяться, як правило, за місцезнаходженням Товариства. Засідання Наглядової ради можуть проводитись в іншому місці, а також за допомогою телефонного або відео-конференц-зв’язку.

6.6. Головуючим на засіданні Наглядової ради є Голова Наглядової ради. Рішенням Наглядової ради може бути обрано іншого члена Наглядової ради як головуючого на засіданні. Секретарем засідання Наглядової ради є Секретар Наглядової ради. Рішенням Наглядової ради може бути обрано іншого члена Наглядової ради як секретаря засідання.

6.7. Засідання наглядової ради є правомочним, якщо в ньому бере участь більше половини її складу. Рішення з усіх питань приймаються простою більшістю голосів присутніх.

6.8. Наглядова рада може розглядати та приймати рішення з питань, не внесених до порядку денного засідання, якщо в такому засіданні беруть участь всі члени Наглядової радиі ніхто з присутніх на засіданні членів Наглядової ради не заперечує проти розгляду цих питань.

6.9. Під час голосування Голова та кожен з членів Наглядової ради мають один голос. Член Наглядової ради не має права передавати свій голос іншим особам.

Рішення Наглядової ради вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Наглядової ради, з числа присутніх на засіданні, які мають право голосу з відповідного питання. Голові Наглядової ради Товариства належить право вирішального голосу у випадку розподілу порівну голосів інших членів Наглядової ради Товариства.

6.10. Секретар Наглядової ради, а у випадку його не обрання – Голова Наглядової ради, організовує ведення протоколів засідання Наглядової ради. Протокол засідання Наглядової ради має бути остаточно оформлений у строк не більше 5 (п'яти) днів з дня проведення засідання.

У протоколі засідання Наглядової ради зазначаються:

·         місце, дата і час проведення засідання;

·         особи, які брали участь у засіданні;

·         порядок денний засідання;

·         основні тези виступів;

·         питання, винесені на голосування, та підсумки голосування з кожного питання;

·         зміст прийнятих рішень.

У випадку якщо не всі присутні на засіданні члени Наглядової ради є голосуючими з якогось питання порядку денного, перед підсумками голосування зазначаються прізвища голосуючих членів Наглядової ради.

Протокол засідання Наглядової ради підписує Головуючий на засіданні Наглядової ради.

Член Наглядової ради, який не згоден із рішеннями, прийнятими на засіданні, може протягом 2 днів з дня проведення засідання викласти у письмовій формі і надати свої зауваження особі, яка головувала на засіданні Наглядової ради. Зауваження членів Наглядової ради додаються до протоколу і стають його невід'ємною частиною.

6.11. У випадку крайньої необхідності або при необхідності термінового прийняття Наглядовою радою рішення, Голова Наглядової ради або особа, що здійснює його повноваження, може прийняти рішення про проведення засідання Наглядової ради у формі заочного голосування.

6.12. Засідання Наглядової ради у формі заочного голосування проводиться в наступному порядку:

1) Прийняття Головою Наглядової ради рішення про проведення засідання Наглядової ради у формі заочного голосування, затвердження терміну проведення такого засідання.

2) Протягом 1 робочого дня з моменту прийняття рішення про проведення засідання Наглядової ради у формі заочного голосування Головою або Секретарем Наглядової ради надаються/розсилаються членам Наглядової ради особисто, поштою, кур'єром, за допомогою факсимільного зв'язку, засобами Інтернет та електронної пошти проекти рішень з питань порядку денного засідання Наглядової ради та інші необхідні для прийняття рішення документи.

3) Протягом 1 робочого дня з моменту отримання документів, члени Наглядової ради надають/направляють своє рішення Голові або Секретарю Наглядової ради особисто, цінним листом з описом вкладення, кур'єром. Рішення повинно містити позицію члена Наглядової ради «за», «утримався» чи «проти» та може містити обґрунтування позиції члена Наглядової ради.

4) Після отримання всіх відповідей від членів Наглядової ради Голова або Секретар Наглядової ради складає протокол засідання Наглядової ради у порядку передбаченому цим Положенням із зазначенням того, що засідання Наглядової ради проводилось у формі заочного голосування. Датою проведення засідання Наглядової ради є дата, коли було отримано останню відповідь від членів Наглядової ради.

5) Засідання Наглядової ради у формі заочного голосування вважається правомочним, якщо було отримано відповіді від всіх членів Наглядової ради.

6) Рішення з питань порядку денного засідання Наглядової ради у формі заочного голосування вважається прийнятим, якщо «за» проголосувало більше половини членів Наглядової ради, з числа тих, які мають право голосу з відповідного питання.

7) Протокол засідання Наглядової радиу формі заочного голосування оформлюється протягом 5 (п'яти) днів з дня отримання останньої відповіді від членів Наглядової ради, підписується Головою Наглядової ради та Секретарем Наглядової ради. До протоколу додаються всі отримані відповіді від членів Наглядової ради, які є невідємною його частиною.

8) У випадку, якщо протягом 10 днів з моменту прийняття рішення про проведення засідання Наглядової ради у формі заочного голосування не отримано відповідь хоча б від одного члена Наглядової ради, засідання Наглядової ради у формі заочного голосування визнається таким, що не має кворуму для його проведення.

6.13. Рішення Наглядової ради набирають чинності з моменту оформлення відповідно до вимог цього Положення протоколу засідання Наглядової ради, якщо інше не зазначене в рішенні Наглядової ради.

6.14. Рішення Наглядової ради, прийняті в межах його компетенції, є обов'язковими для виконання членами Наглядової ради та виконавчим органом Товариства.

Контроль за виконанням рішень, прийнятих Наглядовою радою, здійснює Голова Наглядової ради і, за його дорученням, один або декілька членів Наглядової ради Товариства, якщо інше не вказано в самому рішенні.

6.15. Протоколи засідань Наглядової ради та документи, що готувалися для проведення засідання Наглядової ради,зберігаються в Товаристві протягом усього строку його діяльності. Відповідальність за збереження протоколів засідань Наглядової ради покладається на Голову виконавчого органуТовариства.

6.16. Наглядова рада за пропозицією Голови Наглядової ради має право обрати Корпоративного секретаря. Корпоративний секретар, у випадку його обрання здійснює повноваження на підставі Положення про Корпоративного секретаря, яке затверджується Наглядовою радою.

6.17. Наглядова рада може створювати з числа своїх членів тимчасові та постійні комітети, які надають Наглядовій раді допомогу у здійсненні її повноважень через попереднє вивчення та розгляд найбільш важливих питань, що належать до компетенції Наглядової ради. Очолюють комітети члени Наглядової ради.

6.18. Порядок утворення, функції та повноваження постійних та тимчасових комітетів, їх структура, порядок залучення осіб до роботи комітетів, а також інші питання, пов’язані з діяльністю комітетів, визначаються в положенні про відповідний комітет, який затверджується Наглядовою радою.

6.19. Рішення комітетів, у випадку їх створення, носять рекомендаційний характер.

6.20. Наглядова рада має право залучати зовнішніх експертів для вивчення та аналізу питань, що належать до її компетенції, а також для надання експертної допомоги комітетам Наглядової ради. Порядок залучення зовнішніх експертів встановлюється у відповідних положеннях про комітети або в рішенні Наглядової ради про залучення зовнішніх експертів.

 

7. СТРОК ПОВНОВАЖЕНЬ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

7.1. Члени Наглядової ради обираються Загальними зборами терміном на 3 роки.

7.2. У разі, якщо після закінчення строку, на який обрано Наглядову раду, Загальними зборами акціонерів з будь-яких причин не прийнято рішення про обрання або переобрання Наглядової ради, повноваження членів Наглядової радиприпиняються, крім повноважень з підготовки, скликання і проведення Загальних зборів.

7.3. Повноваження членів Наглядової ради можуть бути припинені достроково у порядку та випадках, передбачених чинним законодавством України, Статутом Товариства та договором, що укладається з членами Наглядової ради, в тому числі без рішення Загальних зборів акціонерів Товариства.

7.4. У випадку, якщо повноваження членів Наглядової ради припинено без рішення Загальних зборів акціонерів Товариства та Наглядова рада не має кворуму для проведення засідань та прийняття рішень,Товариство, протягом трьох місяців з дати припинення повноважень члена Наглядової ради, внаслідок чого Наглядова рада не має кворуму, зобов’язане скликати Загальні збори акціонерів Товариства та включити до порядку денного питання щодо обрання решти членів Наглядової ради.

7.5. У випадку, якщо внаслідок припинення повноважень членів Наглядової ради Наглядова рада не має кворуму для проведення засідань, Наглядова рада має право приймати рішення лише з питань скликання Загальних зборів для обрання решти членів Наглядової ради.

7.6. Рішення Загальних зборів акціонерів Товариства щодо припинення повноважень членів Наглядової радиможе прийматись щодо всього складу Наглядової ради або окремого (окремих) членів Наглядової ради.

7.7. Члени Наглядової ради можуть переобиратися на посаду необмежену кількість разів.

 

8. ЗВІТНІСТЬ НАГЛЯДОВОЇ РАДИ

8.1. Наглядова рада є підзвітною Загальним зборам.

8.2. За підсумками року Наглядова рада зобов'язана звітувати перед Загальними зборами.

 

8.3. Наглядова рада звітує перед Загальними зборами про: 

1.                  ЗАГАЛЬНІ ПОЛОЖЕННЯ

1.1.            Положення про Ревізійну комісію (Ревізора) приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім» розроблено відповідно до чинного законодавстваУкраїни та Статуту приватного акціонерного товариства «Миронівка «Райагрохім»(далі - Товариство).

1.2.            Положення визначає правовий статус, строк повноважень, порядок обрання та організацію роботи Ревізійної комісії (Ревізора)Товариства, а також права, обов’язки та відповідальність Ревізійної комісії (Ревізора).

1.3.            Положення затверджується Загальними зборами акціонерів Товариства(далі – Загальні збори) і може бути змінене та доповнене лише Загальними зборами.

2.                  ПРАВОВИЙ СТАТУС РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ

2.1.            Ревізійна комісія (Ревізор) – орган контролю Товариства, завданням якого є здійснення перевірки фінансово-господарської діяльностіТовариства.

2.2.            Ревізійна комісія (Ревізор)діє на підставі чинного законодавства, Статуту Товариства та цього Положення.

2.3.            Ревізійна комісія (Ревізор)звітує перед Загальними зборами про свою діяльність, загальний стан Товариства та вжиті заходи, спрямовані на досягнення мети Товариства.

У випадку обрання Ревізійної комісії її кількісний склад становить 3 (три) особи. Кількісний склад Ревізійної комісії Товариства може бути змінений Загальними зборами акціонерів з урахуванням вимог Закону України «Про акціонерні товариства». Якщо кількість акціонерів Товариства не перевищує 100 осіб, у Товаристві може запроваджуватися посада Ревізора.

Ревізійна комісія (Ревізор)обирається Загальними зборами з числа кандидатів, висунутих акціонерамиТоваристваабо їх представників строком на п'ять років.

2.4.            У разі, якщо після закінчення строку, на який обрано Ревізійну комісію (Ревізора), Загальними зборами акціонерів з будь-яких причин не прийнято рішення про обрання або переобрання Ревізійної комісії (Ревізора), повноваження Ревізійної комісії (Ревізора) припиняються.

2.5.            Порядок обрання, організації роботи, виплати винагороди та відповідальність Ревізійної комісії визначаються Статутом Товариствата цим Положенням, а також договорами, що укладаються з членами Ревізійної комісії (Ревізором). Такі договори від імені Товариства підписуються Директором чи іншою уповноваженою Загальними зборами особою на умовах, затверджених рішенням Загальних зборів. Такі цивільно-правові договори можуть бути оплатними або безоплатними.

3.                  ПРАВА ТА ОБОВ’ЯЗКИ, ВІДПОВІДАЛЬНІСТЬ РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ

3.1.            Ревізійна комісія (Ревізор)здійснює контроль за фінансово-господарською діяльністю Товариства.

3.2.            До компетенції Ревізійної комісії (Ревізора) входить:

3.2.1.      Контроль дотримання Товариством законодавства України.

3.2.2.      Розгляд звітів внутрішніх і зовнішніх аудиторів та підготовка відповідних пропозицій Загальним зборам.

3.2.3.      Винесення, щонайменше раз на рік, на розгляд Загальних зборів звіту та висновку про результати перевірки фінансово-господарської діяльності та достовірності фінансової звітності Товариства за підсумками попереднього (звітного) року.

3.2.4.      Винесення на розгляд Загальним зборам або Наглядовій раді Товариства (далі – Наглядова рада) пропозицій щодо будь-яких питань, віднесених до компетенції Ревізійної комісії, які стосуються фінансової безпеки і стабільності Товариства та захисту інтересів клієнтівТовариства.

3.3.            Ревізійна комісія (Ревізор) має право:

3.3.1.      Ревізувати і перевіряти у Товариства грошові та бухгалтерські документи, звіти, кошториси та інші документи, які підтверджують надходження і витрачання грошових коштів та інших матеріальних цінностей Товариства, проводити перевірку фактичної наявності цінностей Товариства (грошових коштів, цінних паперів та інше).

3.3.2.      Перевіряти достовірність даних, які містяться у річній фінансовій звітності Товариства, фінансовий стан Товариства, рівень його платоспроможності, ліквідності активів, співвідношення власних та позичкових коштів.

3.3.3.      Слідкувати за дотриманням Директором наданих йому повноважень щодо розпорядження майном Товариства, укладання правочинів та проведення фінансових операцій від імені Товариства.

3.3.4.      Вимагати від ДиректораТовариства, керівників відокремлених підрозділів та дочірніх підприємств Товариствапроведення інвентаризації основних фондів та інших товарно-матеріальних цінностей.

3.3.5.      Одержувати від керівників і матеріально відповідальних осіб Товариства, його відокремлених підрозділів та дочірніх підприємств, в разі проведення ревізій або перевірок, письмові пояснення з питань, які виникають в ході перевірок.

3.3.6.      Пред’являти керівникам Товариства та його відокремленим підрозділам, що ревізуються або перевіряються, вимоги щодо усунення виявлених порушень законодавства з питань збереження та використання майна, що знаходиться у власності Товариства, виносити на розгляд Загальних зборів питання про здійснення заходів по усуненню виявлених недоліків та порушень в фінансово-господарській діяльності Товариства.

3.3.7.      Залучати до ревізій та перевірок зовнішніх та внутрішніх експертів і аудиторів (якщо таке залучення здійснюється на оплатній основі, воно потребує попереднього узгодження з Наглядовою радою).

3.3.8.      Вносити пропозиції до порядку денного Загальних зборів.

3.3.9.      Вимагати скликання позачергового засідання Наглядової ради.

3.3.10.  Подавати Наглядовій раді вимогу про скликання позачергових Загальних зборів.

3.3.11.  Доступу у службові приміщення Товариства для з’ясування питань, пов’язаних з ревізією або перевіркою.

3.3.12.  Бути присутніми на Загальних зборах та брати участь в обговоренні питань порядку денного з правом дорадчого голосу, а також брати участь з правом дорадчого голосу у засіданнях Наглядової ради, присвячених питанням оцінки результатів діяльності Товариства.

3.4.            Ревізійна комісія (Ревізор)зобов’язується:

3.4.1.      Проводити перевірки фінансово-господарської діяльності та достовірності фінансової звітності Товариства за підсумками попереднього (звітного) року та складати за підсумками перевірок звіти та висновки.

3.4.2.      Доповідати Загальним зборам і Наглядовій раді про результати проведених ревізій і перевірок та виявлені недоліки і порушення.

3.4.3.      При проведенні ревізій та перевірок не порушувати нормального режиму роботи Товариства та його філій.

3.4.4.      Зберігати комерційну таємницю та конфіденційну інформацію. За розголошення такої інформації член Ревізійної комісії (Ревізор)несе відповідальність, передбачену чинним законодавством України.

3.5.            Ревізійна комісія (Ревізор)несе персональну відповідальність перед Загальними зборами та Наглядовою радою за виконання їх рішень та результати діяльності Ревізійної комісії. На вимогу Загальних зборів Ревізійна комісія (Ревізор)зобов’язується надати звіт про роботу Ревізійної комісії(Ревізора) та будь-яку іншу інформацію про результати діяльності Ревізійної комісії (Ревізора).

3.6.            Ревізійна комісія (Ревізор)відповідає за заподіянуТовариству шкоду відповідно до чинного законодавства.

3.7.            Ревізійна комісія (Ревізор) відповідно до покладених на неї завдань здійснює планові та позапланові перевірки.

4.                  Обрання РЕВІЗІЙНОЇ КОМІСІЇ ТА ПОРЯДОК РОБОТИ

4.1.            Ревізійна комісія (Ревізор)обирається з числа фізичних осіб, які мають повну цивільну дієздатністьшляхом простого голосування. Загальні збори можуть обрати Ревізійну комісіюабо обрати Ревізора Товариства.

4.2.            Голова Ревізійної комісії обирається членами Ревізійної комісії з їх числа, члени Ревізійної комісії можуть переобирати Голову Ревізійної комісії. Голова Ревізійної комісії очолює Ревізійну комісію Товариства, організовує її роботу та здійснює інші повноваження передбачені чинним законодавством України, Статутом, цим Положенням та іншими внутрішніми положеннями Товариства.

4.3.            До складу Ревізійної комісії(Ревізором) не можевходити (не може бути):

  • член Наглядової ради;
  • Директор Товариства;
  • корпоративний секретарТовариства;
  • особа, яка не має повної цивільної дієздатності.

4.3.1.      Члени Ревізійної комісії (Ревізор)не можуть входити до складу лічильної комісії Товариства.

4.4.            При обранні Ревізійної комісії (Ревізора) застосовуються наступні правила:

4.4.1.      Розмір пакета акцій, належного акціонеру, який вносить свої пропозиції щодо кандидатур для обрання на посаду членів Ревізійної комісії (Ревізора), не обмежується.

4.4.2.      Попереднє висування кандидатур членів Ревізійної комісії (Ревізора)здійснюється акціонерами (їх представниками) шляхом подання відповідних письмових пропозицій Наглядовій раді Товариства на адресу місцезнаходження Товариства не менш як за 7 (сім) днів до дня проведення Загальних зборів. Наглядова рада Товариства при підготовці до Загальних зборів включає до переліку кандидатів на посаду членів Ревізійної комісії (Ревізора), за якими буде проводитись голосування, кандидатури осіб, стосовно яких надійшли письмові пропозиції або надає письмово поштовим листом обґрунтовану відмову про включення кандидатів до переліку.

4.5.            Кандидат, який висувається для обрання на посаду членів Ревізійної комісії (Ревізора), має відповідати таким вимогам:

  • не мати непогашеної або незнятоїсудимості, а також не бути позбавленим права обіймати певні посади та займатися певною діяльністю;
  • не бути притягнутий як обвинувачений у кримінальній справі;
  • мати бездоганну ділову репутацію;
  • мати вищу освіту з фінансів/економіки/юриспруденції;
  • мати знання основ бухгалтерського обліку та фінансової звітності.

4.6.            Пропозиція про висування кандидата для обрання до складу Ревізійної комісії (Ревізора)повинна містити:

  • прізвище, ім’я та по батькові або найменування особи, що її вносить;
  • прізвище, ім’я, по батькові та рік народження кандидата;
  • зазначення кількості акцій Товариства, що належать кандидату, або акціонеру, представником якого є кандидат;
  • інформацію про освіту кандидата (назву навчального закладу, дату закінчення, спеціальність);
  • інформацію про місце роботи та посади, які займав кандидат протягом останніх 5 років;
  • інформацію про відповідність кандидата вимогам, які передбачені цим Положенням, зокрема, щодо бездоганної ділової репутації кандидата;
  • інформацію про згоду кандидата на обрання на посаду до складу Ревізійної комісії (Ревізора) Товариства.

Наявність (відсутність) фактів, зазначених у пропозиції, повинна бути у письмовій формі підтверджена особою, кандидатура якої висувається.

4.7.            Загальні збори можуть прийняти рішення про дострокове припинення повноважень Ревізійної комісії (Ревізора).

4.7.1.      Повноваження члена Ревізійної комісії(Ревізора) можуть бути достроково припинені Загальними зборами з одночасним припиненням цивільно-правового договору з ним у разі:

● Незадовільної оцінки його діяльності Загальними зборами за підсумками роботи за рік.

●Невиконання або неналежного виконання членом Ревізійної комісії(Ревізором) своїх обов’язків.

●З інших підстав визначених рішенням Загальних зборів акціонерів Товариства.

4.8.            Без рішення Загальних зборів повноваження членаРевізійної комісії (Ревізора) з одночасним припиненням договору припиняються:

4.8.1.      За його бажанням, за умови письмового повідомлення про це Товаристваза два тижні – повноваження припиняються після перебігу двотижневого терміну з дня одержання Товариствомвідповідної письмової заяви.

4.8.2.      У разі неможливості виконання обов’язків членом Ревізійної комісії (Ревізора)за станом здоров’я – повноваження припиняються з дня одержання Товариствомписьмової заяви членів Ревізійної комісії (Ревізора) або, у разі неможливості підписання членом Ревізійної комісії (Ревізора)такої заяви, документа від медичної установи.

4.8.3.      У разі набрання законної сили вироком чи рішенням суду, яким його засуджено до покарання, що виключає можливість виконання обов’язків членів Ревізійної комісії(Ревізора) – повноваження припиняються з дня набрання законної сили вироком чи рішенням суду.

4.8.4.      У разі смерті, визнання його недієздатним, обмежено дієздатним, безвісно відсутнім, померлим – повноваження припиняються з дня одержання Товариствомвідповідного документа, що згідно з чинним законодавством встановлює такий факт.

4.9.            Організаційними формами роботи Ревізійної комісії(Ревізора) є перевірки фінансово-господарської діяльності Товариства(чергові та позачергові).

4.10.        Результати ревізій та перевірок фінансово-господарської діяльності Товариства, а також висновки до звітів і балансів Товариства розглядаються Ревізійною комісією (Ревізором) на засіданнях.

Після прийняття рішення щодо затвердження зазначених результатів та/або висновків відповідні рішення Ревізійної комісії  (Ревізора) передаються:

  • Наглядовій раді, якщо перевірка фінансово-господарської діяльності Товариства здійснювалась за дорученням Наглядової ради Товариства або на вимогу акціонера (акціонерів), які володіють у сукупності 10 і більше відсотків голосуючих акцій;
  • Загальним зборам, якщо перевірка фінансово-господарської діяльності Товариства здійснювалась за дорученням Загальних зборів акціонерів.

4.11.          Засідання Ревізійної комісії скликаються Головою Ревізійної комісії згідно з планом проведення засідань Ревізійної комісії, за його ініціативою або на вимогу члена Ревізійної комісії та інших осіб, які згідно з Статутом або внутрішніми положеннями Товариства мають право вимагати скликання засідання Ревізійної комісії. Засідання Ревізійної комісії вважається правомочним, якщо в ньому беруть участь більше половини її членів від загальної кількості членів Ревізійної комісії.

4.12.         Ревізійна комісія може розглядати та приймати рішення з питань, не внесених до порядку денного засідання, якщо ніхто з присутніх на засіданні членів Ревізійної комісії не заперечує проти розгляду цих питань. Під час голосування Голова та кожен з членів Ревізійної комісії мають один голос. Член Ревізійної комісії не має права передавати свій голос іншим особам. Рішення Ревізійної комісії вважається прийнятим, якщо за нього проголосувало більше половини членів Ревізійної комісії, присутніх на засіданні. У разі, якщо голоси розділилися порівну, голос Голови Ревізійної комісії є вирішальним.

4.13.         Голова Ревізійної комісії організовує ведення протоколу засідання Ревізійної комісії. Протокол засідання Ревізійної комісії має бути остаточно оформлений у строк не більше двох робочих днів з дня проведення засідання. Протокол засідання Ревізійної комісії повинен містити:

- повне найменування Товариства;

- дату та місце проведення засідання Ревізійної комісії;

- перелік осіб, які були присутні на засіданні;

- інформацію про головуючого на засіданні;

- наявність кворуму;

- питання порядку денного;

- основні положення виступів;

- підсумки голосування та прийняті рішення.

Протокол засідання Ревізійної комісії підписується всіма членами Ревізійної комісії, які брали участь у засіданні, головуючим на засіданні та підшивається до книги протоколів засідання Ревізійної комісії. Особа, яка головувала на засіданні Ревізійної комісії, несе персональну відповідальність за достовірність відомостей, що внесені до протоколу. Член Ревізійної комісії, який не згоден із рішеннями, прийнятими на засіданні, може протягом 2 днів з дати проведення засідання викласти у письмовій формі і надати свої зауваження особі, яка головувала на засіданні Ревізійної комісії. Зауваження членів Ревізійної комісії додаються до протоколу і стають його невід'ємною частиною.

Рішення Ревізійної комісії набувають чинності з моменту оформлення відповідно до вимог цього Положення протоколу засідання Ревізійної комісії.

5.                  ОПЛАТА ТА КОМПЕНСАЦІЙНІ ВИПЛАТИ

5.1.            Рішенням Загальних зборів затверджуються основні умови цивільно-правових договорів з Ревізійною комісією (Ревізором). Такий цивільно-правовий договір може бути або оплатним або безоплатним. Оплата діяльності Ревізійної комісії (Ревізора) здійснюється за рахунок Товариства на підставі затвердженого Загальними зборами кошторису.

5.2.            Договори з Ревізійною комісією (Ревізором), які передбачають оплату, мають включати такі основні умови щодо оплати:

Визначення основної суми винагороди, що буде виплачуватись членам Ревізійної комісії (Ревізору). Винагорода визначається у вигляді фіксованої суми, що